03.04.2018
Okunma Sayısı : 7643
Paylaş :

Gazetemizin gündeme getirdiği SMA hastası Çağan Meriç için umut dolu günler yaklaşıyor. Yaklaşık bir yıldır ilacının devlet tarafından karşılanmasını bekleyen Çağan’ın doktorunun eline Sağlık Bakanlığı’ndan ilaç onay belgesi geldi

 

HABER: MELTEM KARAKAŞ

 

ZİYARET ETMİŞTİ

31 Temmuz’da Sonhaber Gazetesi’nin gündeme getirdiği SMA hastası Çağan Meriç, uzun zamandır ilaç beklemekteydi. 7 Ağustos’ta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Çağan Meriç’in ailesinin evinde ziyaret ederek; aileye ilacın temin edilmesi konusunda yardımcı olacağını belirtmişti.

ONAY BELGESİ GELDİ

Karacan Çağan'ın ailesini Sağlık Bakanlığı Müsteşarıyla görüştürerek, onlara umut olmuştu.  Dün aileye sevindirici haber Sağlık Bakanlığı’ndan geldi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Çocuk Nöroloji bölümünde Çağan Meriç’in doktoru olan Kürşat Çarman’a Sağlık Bakanlığı’ndan gelen ilacın onay belgesi aileyi sevince boğdu.

KARACAN’A TEŞEKKÜR

Bundan sonraki süreçte bu onay belgesi ile yeni güncel bir reçete hazırlanacağını söyleyen Çağan Meriç’in dedesi ve SMA Derneği Başkanı Ali Soyer, “Güncel reçete ile Ankara’daki SGK’ya bağlı İbni Sina Sağlık Merkezi’ne bizzat başvuracağız. Umut ediyoruz ki ilacımız bir hafta on güne elimize ulaşacak. Bu konuda Harun Bey’e tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.