13.05.2022
Okunma Sayısı : 254
Paylaş :

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız 23 Nisan’da Koltuğunu SMA Hastası Buğlem Yağdıran’a Devretti
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, SMA tip 2 hastası Buğlem Yağdıran, SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Soyer, Hasta İlişkileri ve Eğitim Koordinatörü İlkay Eldemir; Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret ettiler.
Program çerçevesinde Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret eden Sevgili Buğlem, oturduğu valilik koltuğunda isteklerini ve SMA hastası olarak karşılaştığı sorunları dile getirdi. “Sihirli bir değneğim olsa önce hastalıkları yok ederdim, çocuklara güzel bir dünya yaşatırdım ve engelleri kaldırırdım.” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu idaresi ve SMA Hastalığı ile Mücadele Derneğinin de hazır bulunduğu ziyarette, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kendilerine armağan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkürlerini bildirip, Vali Ayyıldız’a çiçek takdiminde bulundu.
Bugünü dünyadaki tüm çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocukları çok sevdiğini anımsatan Vali Ayyıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm çocuklara kutlu olmasını diledi.

“Sizler, hepiniz geleceğin bir gülü ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz…”
Mustafa Kemal Atatürk