04.07.2024
Okunma Sayısı : 336
Paylaş :

Türkiye SMA Vakfı olarak, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Engelsiz Sokak Festivali’nde biz de yerimizi aldık. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Avukat Ayşe Ünlüce’nin standımızı ziyaret etmesi bizleri onurlandırdı. Kendilerine bu nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz.

Festivalde birçok kurum, dernek ve sivil toplum kuruluşu da stantlar açarak engelli bireylerin aileleri ve vatandaşlarla bir araya geldiler. Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Barosu, Eskişehir Kent Konseyi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla zenginleşen festivalde, özel gereksinimli bireylerin sahne aldığı halk oyunları, dans gösterileri ve şiir dinletisi büyük ilgi gördü. Gençlerin performansı izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı.

Bu anlamlı etkinlikte Türkiye SMA Vakfı olarak yer almaktan büyük onur duyduk. Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve toplumsal farkındalığı artırmak için bu tür etkinliklerin devam etmesini diliyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.