15.02.2022
Okunma Sayısı : 8421
Paylaş :

SMA İLE YAŞAMAK KONULU RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği tarafından Türkiye genelinde bulunan; tüm resmi / özel ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine yönelik “SMA ile Yaşamak” konulu Resim Yarışması düzenlenmektedir.

 

Bu yarışmanın amacı; SMA hastalığı ile ilgili toplumu bilinçlendirmek, hastalığın bilinirliğini artırmak ve ön yargılardan uzak, bilinçli bireylerden oluşan bir toplum profilinin oluşmasına katkı sağlamaktır.

 

SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği tarafından düzenlenen, Türkiye geneli; resmi / özel ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arası “SMA ile Yaşamak” konulu resim yarışmasının şartnamesi:

 

 1. Yarışmaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, 25 cm x 35 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerinde, resim kağıdına veya tuval üzerine yapılmış resimlerle katılabilirler.

 

 1. Yarışmaya katılım gönüllülük esasıyla ve ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

 

 1. Her türlü resim ve boya malzemesini kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, kuru boya, yağlı boya vb.)

 

 1. Yarışmanın konusu: “SMA ile Yaşamak” olarak belirlenmiştir. Tüm resimler belirtilen konunun yaratıcı ve gerçekçi şekilde işlenişine göre değerlendirilecektir.

 

 1. Her okul ve yarışmacı öğrenci, istediği sayıda resim ile yarışmaya katılabilir.

 

 1. Yarışma takvimi aşağıdaki gibidir.

 

Resim ve Öğrenim Belgesi Teslimi

1 Mayıs 2022

Eserlerin Değerlendirmesi

2 – 16 Mayıs 2022

Sonuç Duyurusu

19 Mayıs 2022

İtiraz

19 – 23 Mayıs 2022

Ödül Töreni

28 Mayıs 2022

 

 

 1. Resimler ve öğrencinin eğitim gördüğü okula ait öğrenim belgesi en geç 1 Mayıs 2022 tarihine kadar “SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği – Batıkent Mahallesi, Geven Sokak, No: 5 / B Tepebaşı / Eskişehir” adresine, velisinin katılımı ve şartları kabul ettiğini belirten yazı (Ek – 1) ve Açık Rıza Onayı (Ek-2) ile gönderilmelidir. Gönderim ücreti katılımcıya aittir.

 

 1. Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine, yarışmacı öğrencinin; adı, soyadı, doğum yılı, okulu, sınıfı, okul adresi, ili, okul telefonu, velisinin veya danışman öğretmenin (kişinin açık rızasıyla) telefon ve e-mail adresi açık olarak yazılmalıdır. Bilgileri eksik olan öğrencilerin resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

 1. Bireysel olarak veya okullardan gönderilen resimlerin final elemeleri, SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği Yönetim Kurulu tarafından belirlenen seçici kurul tarafından 2 Mayıs 2022 – 16 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

 1. Seçici Kurul, Ahmet Avcı, Evren Yılmaz, Işıl Yurdagül, Kadir İstifçi ve Ortaokul Öğretmen ve Müdür Yardımcısı Seran Tepeoğlu’ndan oluşmaktadır.

 

 1. SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarının çocukları yarışmaya katılamazlar.

 

 1. Yarışma sonuçları 19 Mayıs 2022 tarihinden itibaren sma.org.tr web sitesinde yayınlanacaktır. Ödül töreni 28 Mayıs 2022 tarihinde saat 13.00’da engelli erişimine uygun olan SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’nin Batıkent Mahallesi, Geven Sokak, No: 5 / B Tepebaşı / Eskişehir adresinde yapılacaktır.

 

 1. Ödüller:

Yarışmacılara verilecek alışveriş çekleri dernek bütçesinden alınmış olup, özel ödüller Teknosa tarafından verilmiştir.

 

İlk, Orta ve Lise Olmak Üzere Birincilere: 5.000 ₺ Teknosa Alışveriş Çeki

İlk, Orta ve Lise Olmak Üzere İkincilere: 4.000 ₺ Teknosa Alışveriş Çeki

İlk, Orta ve Lise Olmak Üzere Üçüncülere: 3.000 ₺ Teknosa Alışveriş Çeki

 

Ayrıca SMA hastası katılımcılarımız arasından yapılacak değerlendirme sonucunda, Teknosa desteğiyle aşağıdaki özel ödüller verilecektir:

Xiaomi Akıllı Telefon, Oppo Watch Free Akıllı Saat, Lenovo Tablet ve JBL Hoparlör.

 

 

*Ödüllerin öğrencinin gelişimi ve yaratıcılığı konusunda önemli ürünlerde kullanılması önerilir.

 

 1. Gönderilen tüm resimler, SMA Hastalığı ile Mücadele tarafından istenilen her yerde kullanılabilir. Eserlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan yayma, çoğaltma, temsil, işlemi dijital iletişim de dahil, işaret ve görüntülü araçlarla umuma iletme hakkı sınırsız olarak SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği'ne ait olup, yarışmacılar bundan telif hakkı için herhangi bir ücret talep etmeyeceklerdir.

 

 1. Katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı kapsamında ücret talep edemeyecektir. Yarışmaya gönderilen eserlerin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunundan doğan tüm sorumlulukları katılımcıya "

 

 1. Derece alsın veya almasın tüm eserler SMA Hastalığı İle Mücadele Derneğinin yürüttüğü etkinliklerde kullanılabilir. Bunun için eser sahibine herhangi bir telif ücreti ödenmez. Yarışmaya katılan eserler sahibine geri gönderilmez. Eser sahibinin hakkı saklı kalmak kaydıyla, resmin tüm imtiyazı SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği'ne aittir. Yarışmaya katılan öğrenciler bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

 1. Bilgilerini eksik ya da yanlış ilettiği tespit edilen kullanıcılar, ödül haklarını kaybederler. Kullanıcılar başkası adına ödül kazanamazlar. Profil bilgilerinin kendilerine ait olduğunu ve doğru bilgi içerdiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

 

 1. SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği, önceden haber vermeksizin yarışmayı durdurma, değiştirme ve yarışmada hediye verilecek ödülü düzenleme / değiştirme hakkını Milli Eğitim Bakanlığı izni ve onayıyla saklı tutar.

 

 1. Yarışmaya katılan herkes, katılım koşullarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

 

 1. Detaylı bilgi ve aydınlatma metni (Ek – 3) için SMA Hastalığı ile Mücadele Derneği’nin sma.org.tr internet adresine başvurabilirsiniz.

 

 

Ekler:

Ek 1 – Veli İzin Formu

Ek 2 – Açık Rıza Onayı

Ek 3 – Aydınlatma Metni