17.05.2023
Okunma Sayısı : 1621
Paylaş :

Deprem Bölgesi Kira Destek Programı Kapsamında 2 Adet Konteyner Desteği Sağladık 

6 Şubat tarihli Kahramanmaraş depreminin hemen ardından başlattığımız Uzun Vadeli Destek Planlaması kapsamında, bölgede yaşayan SMA hastaları ve ailelerine ulaşmaya devam ediyoruz.

Sürekli olarak iletişimde olduğumuz ailelerimizin tıbbi cihaz, medikal malzeme, kıyafet, gıda, ulaşım gibi yaşamsal ihtiyaçlarını takip ediyor ve bağışçılarımızın desteğiyle karşılıyoruz.

11 ili etkileyen ve büyük yıkıma yol açan depremde pek çok vatandaşımız evsiz kaldı. Hastalığın getirdiği tedavi gereksinimleri ve özel ortam ihtiyacı nedeniyle SMA hastaları için barınma iki kat daha önemli bir sorun haline geldi. Bu nedenle Uzun Vadeli Destek Planlamamız dahilinde özel bir Kira Destek Programı hazırladık ve hayata geçirdik.

Program kapsamında gelen talepleri, bağışçılarımızın desteğiyle karşılıyoruz.

Bu kapsamda biri Malatya’da diğeri Hatay’da olmak üzere, çocukları SMA hastası olan 2 ailemize iki oda ve bir banyodan oluşan, 21 m2 konteyner sağladık.

Depremin yıkıcı etkilerinin ve yaşanan travmaların iyileşmesi için desteklerin sürekliliğini önemli buluyor, bağışçılarımızın katkısıyla destek programımızı genişletmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.