20.03.2023
Okunma Sayısı : 4294
Paylaş :

Paylaştıkça İyileşiyoruz Aile Buluşması için İzmir’deydik.

SMA hastaları ve aileriyle; dayanışmayla büyüyen bir ailenin üyeleri olarak bir araya geldiğimiz ve SMA ile mücadelemizi güçlendirdiğimiz Aile Buluşması’nın ikincisini 18 Mart Cumartesi akşamı İzmir’de gerçekleştirdik.

Türkiye SMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Soyer, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ece Soyer Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Demir, Sosyal Destekler Koordinatörü Nazlı Demir’in ev sahipliğinde düzenlenen buluşmaya 49 kişi katıldı.

Açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Ali Soyer’in yaptığı organizasyonda aileler hem vakfımızın çalışmaları hakkında bilgi aldı hem de hastalıkla mücadele sürecinde yaşadıkları sorunları, deneyimleri paylaşarak fikir alışverişinde bulundu.

İlkini Adana’dan başlattığımız ve İzmir’le devam eden buluşma programımız farklı illerle devam edecek.

Program kapsamında tedavi ve sosyal haklar çerçevesinde hastaların yaşam standartlarının yükseltilmesi amacıyla, vakfımız ve yerel yönetimler arasında olası işbirliği fırsatları için kurum görüşmeleri de gerçekleştirildi.

Ayrıca Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ece Soyer Demir TÜYAP Kitap Fuarı’nda SMA İle Yaşamak konulu söyleşiye katılarak kitabını imzadı.

Bizleri İzmir’de yalnız bırakmayan, tüm konukseverliği ve sıcaklığıyla kendimizi evimizde hissettiren ailelerimize yürekten teşekkür ediyoruz.